חזרה
דף בית > ������������������������������������ ������������������������������������������������ > ������������������������������ ������������ ������������������������������������ ������������������������ > כנס ארצי שני
כנס ארצי שני

כנס ארצי שני לעמותה הישראלית ליתר לחץ דם ריאתי

 

לאחר שנה שבה יצאו לשוק שני טיפולים חדשניים  והמחקר בתחום מחלה זו עשה קפיצת דרך משמעותית בכל הנוגע לטיפול, איבחון והבנה של "יתר לחץ דם ריאתי", מהווה הכנס הארצי השני של העמותה במה בה יכולים חולים, רופאים ובני משפחה להיפגש ולהתעדכן. "יתר לחץ דם ריאתי" היא מחלה קשה ונדירה וכשאינה מטופלת אורך החיים נעמד עד כ- 3 שנים.

 

הכנס יתקיים ב- 4/7/2002, בשעה 17:00, בבית ויצו ברחוב הנשיא 132 בהרצליה פיתוח.

 

"יתר לחץ דם ריאתי" היא מחלה ריאתית קשה בה כלי הדם הריאתיים נעשים צרים והדופן שלהם מתעבה מאוד וכתוצאה מכך נוצרת הפרעה קשה בזרימת הדם לריאות. התופעות של המחלה הינם: קוצר נשימה במאמץ, דפיקות לב, לחץ בחזה ולעיתים נטייה להתעלפות ופליטת ליחה דמית. כאשר המחלה מתקדמת מתפתח כשלון הלב ואז מופיעה נפיחות ברגליים ולעיתים כחלון של השפתיים והאצבעות. "יתר לחץ דם ריאתי" שכיחה יותר אצל נשים מאשר אצל גברים ביחס של 2:1. המחלה נחלקת לשתי קבוצות: ראשונית - כאשר הסיבה אינה ידועה ומשנית - המחלה נגרמת כתוצאה מסיבוך של מחלה אחרת כגון: מחלות לב, מחלות של רקמת הריאה, קרישי דם בריאות, מחלות קולגן ועוד.

 

כיום ישנם מספר טיפולים אשר יכולים להאט את קצב התקדמות המחלה ולהאריך את תוחלת חיים:

  • טיפול בנוגדי קרישה.
  • טיפול במרחיבי כלי דם הניתנים באמצעות כדור, דרך הוריד או באינהלציה.
  • השתלת ריאות או לב-ריאות.

 

העמותה הישראלית "ליתר לחץ דם ריאתי" הוקמה בנובמבר 2000  על ידי חולים ובני משפחותיהם מתוך רצון לשבור את מעגל הבדידות ולפגוש אנשים נוספים אשר שותפים לאותו גורל. העמותה מקיימת מגוון רחב של פעילויות ושומרת על קשר רצוף עם עמותות ורופאים בחו"ל. גולת הכותרת של פעילויות העמותה הוא הכנס הארצי הנערך אחת לשנה. אנו מקווים כי הכנס השנה יהיה מוצלח לא פחות מהכנס שנערך בשנה שעברה, אליו הגיעו רופאים, נציגי חברות תרופות וכ- 70% מהחולים בארץ ובני משפחותיהם.

 

אחת הפעילויות בהן עוסקת העמותה היא עידוד הקשר בין החולים בישראל לחולים בחו"ל. שירי בן-ארצי פדמור, יושבת ראש העמותה, מסבירה "האינטרנט מהווה כלי מצוין שבעזרתו חולים בארץ ובחו"ל יכולים לשמור על קשר רצוף. מדהים לגלות עד כמה הקשר הזה עוזר ומהווה מקור לידע ולתמיכה". דוגמא אחת מיני רבות היא הדיון הטרנס-אטלנטי שנערך באינטרנט בנושא מניעת זיהומים ואמצעי חבישה אצל החולים המטופלים על ידי משאבה אליה הם מחוברים בעזרת צנתר. הדיון יצר דינמיקה של קבוצת חשיבה בין חולים מכל העולם והביא לשינוי פרוטוקול הטיפול בחולים בארץ. 
תרמו לעמותה צפו בסרטון תדמית הצטרפו לעמותה