דף בית > קהילת חברים > טיפים
טיפים

שימוש בונטויס [יש להתיעץ עם הרופא המטפל בלבד]  

אני רוצה לשתף אתכם קוראים יקרים בטיפים קטנים שלמדתי עם הזמן:
הטיפ הראשון והחשוב ביותר: אל תתביישו לומר את מה שאתם מרגישים. אם אתם חושבים שתוצאות המחקר של חברת התרופות אינן נכונות, כי אצלכם זה אחרת, אמרו זאת בקול רם. תבינו שהניסיון שלנו, שלכם במכשיר הזה, הוא הכלי הטוב ביותר כדי לדעת לתפעל אותו הלאה, בשנים הבאות, בצורה הטובה ביותר. אם אנחנו לא נדבר, לא תהיה לעולם אפשרות לדעת על תקלות או על תפעול נכון יותר של המכשיר.
דבר חשוב לא פחות: יש לנשום נשימות ארוכות ככל האפשר.
כל נשימה מוציאה אחריה 2 נשיפות. לדוגמא: ספרת 5 נשימות פנימה, יש לנשוף 10 פעמים החוצה כדי שיהיה אפשרי להכניס שוב 5 נשימות, וכן הלאה (עם הזמן כשמתרגלים הנשימות והנשיפות גדלות וזמן האינהלציה הולך וקטן).
אחרי כל פעולה יש לנער היטב את הממברנה לפני שמניחים אותה לייבוש.
זמן האינהלציה ברוב המקרים קשור לבטריה של המכשיר. אם הבטריה מלאה לחלוטין, זמן האינהלציה יהיה נורמאלי בהתאם לנשימות, אם הבטריה מתחילה לרדת (אפילו מעט) כך יעלה בהתאם זמן האינהלציה.
לפעמים נתפסים בחלק העליון של הממברנה סיבים. יש לנקות אותם במים מזוקקים וסבון. אם הם עדיין לא יוצאים, יש לעבור עם טישיו בעדינות רבה כדי להוציא אותם והממברנה חוזרת לתפקוד מעולה.
לפעמים כשהמכשיר מצפצף ומראה קוד 66, זה בגלל שהדיסקית לא ממוקמת במקום כמו שצריך (היא מעט בחוץ). יש להוציא, להחזיר והצפצוף פוסק.
בניגוד להוראות היצרנים המבקשים למלא את כל מיכל התרופה, אני מכניסה את החומר אל תוך החור המיועד לכך בלבד, סמוך למוט המתכת.
אם יש גם לכם טיפים מועילים, אשמח אם תשתפו אותנו לתועלת הכלל.
שיהיה לכולנו המון בריאות והצלחה בהמשך הדרך!

 

 תרמו לעמותה צפו בסרטון תדמית הצטרפו לעמותה